Jak zarabiać na graniu w gry - Play2Earn (PlayToEarn)

W tym artykule opisuję bardzo prosty sposób do zarabiania na graniu w gry.

 

Czy granie w wolnym czasie to tylko przyjemność czy można też na tym zarobić? Wszyscy gracze dobrze widzą, że na grach można zarobić. eSport jest coraz bardziej popularny i wiążą się z nim coraz większe pieniądze do zarobienia czy to z turniejów czy kontraktów reklamowych. Profesjonalny gracz jest w stanie przyzwoicie zarobić i utrzymać się tylko z grania. Oczywistym jest, że aby zostać takim profesjonalnym graczem trzeba się temu całkowicie poświęcić. Wiadomo - nie każdy ma takie możliwości czasowe czy sprzętowe i nie każdy ma do tego predyspozycje. Czy można w takim razie zarabiać na grach nie poświęcając temu zbyt dużo czasu? Oczywiście sposoby są na wszystko wystarczy poszukać :). Ja postaram się przedstawić tutaj najprostszy znany mi sposób na zarabianie grając w gry. Metoda ta nie ma praktycznie żadnych ograniczeń - nie trzeba mieć "wypasionego" sprzętu, nie trzeba się temu poświęcać bez reszty. Tak naprawdę jeśli grasz, bo lubisz od czasu do czasu odreagować stres, spędzasz dużo czasu w komunikacji miejskiej czy po prostu lubisz sobie zagrać to czemu przy okazji sobie "czegoś" nie zarobić? No właśnie czegoś - a czego? - Kryptowalut. W dzisiejszych czasach  Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej firm (poważnych firm) oraz znanych osobistości zaczyna inwestować w kryptowaluty i wchodzić w ten rynek.

 

Darmowa Aplikacja do zarabiania na graniu w gry

Opiszę tutaj aplikację a w zasadzie serwis online umożliwiający zarabianie kryptowaluty a dokładnie Tkoenu EOS - Jest to aplikacja womplay.io. Jest to strona internetowa otwierana w zwykłej przeglądarce, w której znajdziemy szeroki zasób gier, w które można grać i przy okazji zarabiać w tej aplikacji. Nie są to jakieś prymitywne i przypadkowe gry, znajdziemy tu kilka bardzo znanych i cenionych tytułów np. World of Tanks, World of Warships, Forge of Empires, Mech Arena czy Upland - obecnie bardzo popularna i szybko rozwijająca się gra blockchainowa. Są tu gry strategiczne, strzelanki, ekonomiczne (kilka gier typu farma) czy logiczne. Jest gra typu escape room, są też szybkie gry (dosłownie kilkudziesięciosekundowe na których też można zarabiać) - ogólnie rzecz biorąc każdy kto lubi sobie zagrać czy to od czasu do czasu czy w bardziej rozbudowane i długotrwałe projekty powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

 

Jak działa zarabianie na graniu

W aplikacji WOMPLAY co tydzień przyznawana jest pula 2500$ dla graczy. Pula ta dzieli się na wszystkich zapisanych do eventu graczy proporcjonalnie do uzbieranych przez nich w danym okresie Wombucksów - takich tokenów tego projektu. Tokeny Wombucks zbieramy podczas grania w gry. Każda gra ma jakiś system premiowania tokenami Wombucks za samo granie w tą grę lub za jakieś osiągnięcia lub nawet za samą jej instalacje! Szczegóły systemu premiowania w każdej grze możemy dokładnie sprawdzić klikając na nią i otwierając link SHOW DETAILS. Cały system zarabiania na graniu jest niezwykle prosty i przejrzysty - ty po prostu możesz grać w to co lubisz. Jest jeden warunek - żeby zbierać wombaksy gra musi zostać zainstalowana poprzez link w aplikacji. Zaznaczam, że ten link nie przekierowuje nas w jakieś dziwne i niebezpieczne miejsca tylko np. do Google Play (o ile w danej chwili używasz telefonu z androidem) czy na stronę producenta gry. Podejrzewam, że chodzi tu o system poleceń - ty grasz w grę z ich polecenia a oni mają z tego jakiś profit. Żeby zachęcić jak największą liczbę osób do grania z ich linków dają nam zarobić kryptowalutę, czyli my tak naprawdę nic nie tracimy tylko zyskujemy.

 

Ile można zarobić na graniu w gry

Zarabiania kryptowalut za pośrednictwerm wombat.io nie można traktować jako źródła utrzymania - nie opłacimy z tego rachunków czy nie zapewnimy sobie emerytury ale ma swoje zalety. Zbierając nawet niedużą ilość tokenów (kryptowalut) możemy mieć z tego w przyszłości jakieś konkretne zyski -  chodzi o stopę zwrotu z inwestowania w kryptowaluty. Ja nie jestem doradcą finansowym i nie będę nikomu polecał by inwestował swój kapitał w rynek kryptowalut. Sposobem Play2Earn możemy jednak zbierać kryptowalutę nawet w niewielkich ilościach, która w przyszłości może zwielokrotnić swoją wartość (historia zna przypadki wzrostu wartość kryptowalut nawet kilkudziesięciu tysięcy procent - przykład Bitcoin). Oczywiście wcale nie musi tak być ale skoro nic na tym nie tracimy a lubimy sobie pograć to czemu nie spróbować? Konkretnie ilość uzbieranych Wombucksów a co za tym idzie tokenu EOS zależy od tego jak często gramy i w jakie gry - różne gry mają różne systemy profitów. Mi maksymalnie udało się uzbierać środki w granicach 1$ w ciągu tygodniowego eventu a nie jestem zapalonym graczem - gram raczej rzadko ze względu na brak czasu.

 

Jak wypłacać zarobione na graniu kryptowaluty

Aplikacja womplay.io ściśle współpracuje z oprogramowaniem WOMBAT (tego samego producenta). Logujemy się do niej tymi samymi danymi co do Womplay - wystarczy utworzyć jedno konto. Jest to aplikacja zawierająca w sobie między innymi portfel kryptowalut. Po zakończeniu trwającego 1 tydzień eventu, w którym do podziału jest 2500$, twój uzbierany kapitał wombucksów przeliczany jest na token EOS (lub inny wybrany) i zapisywany w portfelu kryptowalutowaym WOMBAT. Z tego portfela możemy przelać / wypłacić uzbierany EOS'y na inny portfel lub giełdę kryptowalutową (obsługującą EOS - jest także możliwość zarabiabiania Bitcoina z pomocą tokenów pośredniczących pBTC - w aplikacji jest link do filmu instruktażowego) - to już zależy od tego co chcemy z nim zrobić. Nie będę się tu rozpisywał na ten temat, bo to rozległy temat, któremu trzeba by było poświęcić pewnie jeszcze nie jeden artykuł. W sieci mnóstwo jest informacji na temat kryptowalut i operacji na nich. 

 

 Ile i za co można zarobić na platformie PlayToEarn Womplay

- skrzynka z losową nagrodą rzędu kilkuset wombucksów - Skrzynka odnawia się po 24 godzinach od jej otwarcia - na dole okna aplikacji

- Prawie codziennie jest nagroda na logowanie i korzystanie z aplikacji - 100 Wombucksów

- Codziennie event pozwalający zarobić 100 Wobucksów - wystarczy zagrać w szybką grę (Quick Play - dolna część strony)

- Za każde zagranie w szybką grę dostajemy 10 Wombucksów - max 300 dziennie

- Instalacja dużej gry - rząd 1000 Wombucksów

- Codzienna gra w jeden z większych tytułów - zazwyczaj na takich grach można zarobić do 1000 Wombucksów w zależności od poświęconego na nią czasu (możemy grać w kilka gier i z każdej dostać profit)

- Osiągnięcia w grach - jak już wcześniej pisałem wchodząc w detale danej gry możemy zobaczyć ile dostaniemy Wombucksów za dane osiągnięcie w tej grze - niektóre nagrody są bardzo hojne - rzędu kilkudziesięciu tys. Wombucksów

 - Challenges - co jakiś czas przez twórców aplikacji wprowadzane są wyzwania dla jakiejś gry - przypisana jest do niego pula rzędu kilkudziesięciu $ i dzielona po jego zakończeniu na uczestników z najlepszymi wynikami. Trzeba do takiego Challenge'u oczywiście przystąpić jeżeli chcemy nim uczestniczyć (na dole strony aplikacji)

- Złota skrzynka - możemy otworzyć ją za uzbierane 50 000 Wombucksów - jest to losowa nagroda, raz udało mi się wygrać 25$. Skrzynka odnawia się po 24h od otworzenia

 

Granie w gry za tokeny NFT

Platforma przewiduje dla niektórych gier nagrodę w postaci NFT za jakieś osiągnięcie. Co to jest NFT znajdziecie bez problemu w sieci. Te nagrody posiadają jakąś szacunkową wartość. Jak można wykorzystywać NFT i jak na nich zarobić to jest temat na osobny artykuł - może kiedyś to opiszę. W portfelu WOMBAT jest wewnętrzny market gdzie można "handlować" tokenami NFT.

(aktualizcja)

Jakiś czas temu WOMBAT stworzył dodatkowe narzędzie (grę) do zarabiania. WOMBAT DUNGEON MASTER - bo tak nazywa się aplikacja umożliwia sezonowe kopanie tokenów (WOMBAT/WAX/MATIC). Moc kopania uzależniona jest od ukrytych w lochu NFT - możemy tam ukryć dokładnie te NFT, które dostaliśmy za osiągnięcia w grach w womplay.io. Jest to już dość mocno rozbudowana i dobrze działająca aplikacja.

 

Instalacja aplikacji, tworzenie konta, zarabianie na graniu

womplay.io jest aplikacją przeglądarkową - musimy się w niej zarejestrować. Do tworzenia konta przydaje się konto Google. Po utworzeniu konta w Womplay potrzebujemy zainstalować aplikację WOMBAT z wbudowanym portfelem kryptowalutowym - tak by zarobione przez nas środki miały się gdzie zapisać po zakończeniu tygodniowego eventu. WOMBAT w wersji na telefony jest osobną aplikacją do której logujemy się tymi samymi danymi co do WOMPLAY. W wersji na komputery WOMBAT jest rozszerzeniem do Przeglądarki Google Chrome - Tutaj również logujemy się za pomocą tych samych danych (konto Google).

 

System poleceń w aplikacji Womplay

Aplikacja ma tak jak większość tego typu aplikacji swój system poleceń. Korzystając z mojego linku polecającego powinniście otrzymać kilka darmowy możliwości wykonania operacji na portfelu WOMBAT. Szczegóły są w aplikacji.