W tym artykule opisuję jak zacząć kopanie kryptowalut za pomocą aplikacji CryptoTab Browser

Darmowy program do kopania kryptowalut CryptoTab Browser jest dostępny w wersji na telefony i na komputery.

Aplikacja ta jest przeglądarką internetową (opartą na silniku Chrome) z rozszerzeniem umożliwiającym kopanie kryptowalut. Aktualnie obsługiwaną jest kryptowaluta Bitcoin choć producent zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany na inną kryptowalutę.

 

Kopanie kryptowalut na telefonie

Aplikacja do kopania kryptowalut CryptoTab Browser Lite w wersji na telefony jest programem darmowym. Nie trzeba płacić za jej pobranie oraz użytkowanie i nie trzeba płacić by zacząć kopać kryptowalutę. Oczywiście jak większość takich programów można wykupić wersję Pro (umożliwia szybsze kopanie Bitcoina) lub wykupić abonament ogólnie mówiąc poprawiający parametry kopania kryptowaluty. My jednak skupimy się na wersji darmowej aplikacji do kopania kryptowalut. W wersji mobilnej CryptoTab Browser mechanizm kopania kryptowalut działa na zasadzie cloud mining. Krótko rzecz ujmując - nie wykorzystuje mocy obliczeniowej urządzenia, nie zużywa baterii a cały mechanizm kopania odbywa się na koparkach kryptowalut dostawcy usługi.

Instalacja aplikacji CryptoTab Browser

Aplikację można pobrać ze strony producenta: https://cryptotabbrowser.com. Strona automatycznie rozpoznaje system operacyjny naszego urządzenia i po kliknięciu przycisku DOWNLOAD przekierowuje nas w odpowiednie miejsce, gdzie po przeczytaniu i akceptacji Warunków usługi można ją ściągnąć i  zainstalować na swoim telefonie. Instalacja CryptoTab Browser przebiega standardowo tak jak większość aplikacji. Zwykła instalacja umożliwia nam korzystanie z przeglądarki internetowej - żeby jednak zacząć kopać kryptowalutę za jej pomocą trzeba mieć konto google i za jego pomocą zarejestrować się w niej.

Rozpoczynanie kopania Bitcoina

Aby rozpocząć kopanie kryptowaluty należy uruchomić przeglądarkę CryptoTab Browser, a następnie wejść w pulpit (dashboard - ikona ikona aplikacji do kopania kryptowalut w chmurze CryptoTab Browser w lewym dolnym rogu interfejsu przeglądarki), kolejno klikamy na przycisk CRYPTOTAB DASHBOARD aby następnie uruchomić procedurę kopania Bitcoin'a przyciskiem ACTIVATE. Uruchomienie należy potwierdzić poprzez CAPTCHA przeciągając puzzel w odpowiednie miejsce. Po tej czynności rozpoczyna się procedura kopania kryptowaluty Bitcoin w chmurze tzw cloud miningKopanie Bitcoina trwa przez dwie godziny (widzimy odliczany czas). Po zakończeniu jednego cyklu kopania możemy uruchomić procedurę kolejny raz w dowolnym momencie. Wykopane Bitcoiny (Satoshi) zapisują się na naszym koncie w aplikacji. 

Wypłacanie wykopanej kryptowaluty

Gdy uzbieramy już 1000 Satoshi (0,00001 BTC) możemy wypłacić nasz "urobek" na portfel obsługujący Bitcoin lub na konto którejś z giełd kryptowalutowych. Żeby wypłacić wykopaną kryptowalutę należy w pulpicie aplikacji kliknąć przycisk WITHDRAW BTC. Otworzy się nowe okno, w którym wpisujemy lub wklejamy adres naszego portfela obsługującego sieć Bitcoina, wpisać żądaną ilość Bitcoinów i wysłać. (przy wklejaniu należy dokładnie sprawdzić czy wklejony adres jest kompletny i zgadza się z oryginałem - jeżeli wyślemy kryptowalutę na inny adres nasze Bitcoiny przepadną - tak jest zresztą w całej sieci Blockchain). Po zleceniu wypłaty aplikacja wyśle nam maila z prośbą o autoryzację transakcji. Po zaakceptowaniu transakcja zostaje wykonana. Nie jest to proces szybki - producent podaje, że może to trwać 1 dzień roboczy więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Jak zwiększyć ilość kopanej kryptowaluty na telefonie

Zaraz po instalacji aplikacji na telefonie możemy kopać Bitcoiny z prędkością 300H/s - daje to szacunkowo ok 2 Satoshi na jeden 2-godzinny cykl. CryptoTab Browser proponuje nam istalację programu VPN - CT VPN. Po jego zainstalowaniu mamy możliwość kopania kryptowaluty z prędkością 1000H/s - czyli ponad trzykrotnie szybciej. CT VPN umożliwia szybsze kopanie Bitcoina ale też wyświetla reklamy, a to nie wszystkim może przypaść do gustu.

 

Kopanie kryptowalut na komputerze

Darmową aplikację do kopania Bitcoinów CryptoTab Browser można również zainstalować na swoim komputerze (można ją pobrać ze strony producenta https://cryptotabbrowser.com). Jest jednak zasadnicza różnica w kopaniu Bitcoina. Na komputerze czy laptopie kopanie odbywa się lokalnie, a nie jak ma to miejsce na smartfonach metodą cloud-mining. Oznacza to, że aby wykopać na komputerze kryptowaluty proces wykorzystuje moc obliczeniową maszyny i co za tym idzie zużywa na to energię elektryczną. Plusem jest fakt, że możemy ustawić moc jaką wykorzystuje proces kopania tak by zbytnio nie spowalniać działania komputera. Aby włączyć kopanie kryptowalut należy w pulpicie aplikacji włączyć proces i suwakiem ustawić żądaną moc kopania. Tu w przeciwieństwie do aplikacji na telefony nie trzeba co 2 godziny załączać procesu.

 

Czy aplikacja CryptoTab Browser wypłaca wykopane Bitcoiny

Całkiem niedawno uzbierałem minimalną kwotę do wypłaty w tej aplikacji. Wykopane 1000 Satoshi przesłałem na swój porfel kryptowalut (Oczywiście taki portfel musi obsługiwać kryptowalutę Bitcoin - w moim przypadku jest to portfel Exodus). Po około 24 godzinach wysłane Satoshi rzeczywiście "zaksięgowały" się na moim portfelu kryptowalutowym. W panelu do wypłat możemy sprawdzić całą historię swoich wypłat. Jest tam również link, pod którym można podejrzeć bieżące wypłaty wszystkich użytkowników tej aplikacji.

 

System poleceń w aplikacji do kopania kryptowalut CryptoTab Browser

System poleceń w tej aplikacji to jedna z ciekawszych rzeczy, które pozwalają nam na większe zyski z kopania kryptowalut. W zdecydowanej większości tego typu programów istnieją systemy poleceń - tzn polecając daną aplikacje nowej osobie mamy z tego jakieś profity (czasami ta polecona osoba również). Zazwyczaj te systemy poleceń dotyczą jednego poziomu. W tej aplikacji do kopania kryptowalut mamy system poleceń działający aż do 10 poziomów (przynajmniej na razie). Oznacza to, że otrzymujemy profity nie tylko od wykopanych Bitcoinów bezpośrednio przez nas poleconej osoby ale także od osób polecanych przez nią(i tak do 10 levelu). Z każdego niższego poziomu mamy procentowo niższy profit ale też i osób teoretycznie może być więcej. System poleceń umożliwia nam tworzenie dodatkowych linków polecających i podejrzenie uzyskanych profitów z każdego takiego linku. Osobiście nie znam żadnej innej aplikacji dającej takie możliwości.

 

Ile można zarobić na kopaniu kryptowaluty w aplikacji CryptoTab Browser

Kopiąc kryptowalutę samemu wyniki nie są powalające - ja swoje pierwsze 1000 Satoshi uzbierałem w niecałe dwa tygodnie (uruchamiając procedurę kopania jak mi się przypomniało, nie wstawałem w nocy i nie ustawiałem budzika żeby kopać jak najwięcej :)). Z pomocą przychodzi nam jednak system poleceń - Im więcej osób skorzysta z naszych linków polecających tym większe profity mamy z ich kopania. Jakie te zyski mogą być? W rzeczywistości trudno określić - zależy to od tego ilu osobom polecimy aplikacje, ilu osobom polecą tą aplikacje nasi znajomi, z jaką prędkością będą kopać Bitcoina i z jaką częstotliwością. Z ciekawości jakie zyski teoretycznie można uzyskać z kopania kryptowalut przez osoby polecone stworzyłem kalkulator który to liczy. Jeżeli ktoś jest tymi wyliczeniami zainteresowany to zapraszam do mojego artykułu: Ile można zarobić na kopaniu kryptowalut - kalkulator. (Oczywiście to tylko teoria) 

 

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak poprosić Cię o ewentualną instalację tej aplikacji z mojego linku polecającego MÓJ LINK POLECAJĄCY - Ciebie to nic nie kosztuje, a nam pomoże w rehabilitacji syna. Dziękuję.

 

 

P. S. 

Jeżeli znasz jakąś inną aplikację do kopania kryptowalut z wielopoziomowym systemem poleceń to możesz podesłać mi linka polecającego na maila z zakładki Kontakt.